Učení. To slovo může někomu z nás připadat jako noční můra, jiní naopak v něm vidí příležitost k růstu. Ale co když vám řeknu, že se dá učit efektivněji, bez zbytečného stresu a nervů? Já osobně věřím, že stačí pár malých změn, a učení se stane mnohem snadnější a zábavnější. Tak pojďme na to. Sama jsem vystudovala vysokou školu a je důležité mít nějaký plán a systém a také, dodržovat pár bodů.
Začnu jednou důležitou věcí, a tou je najít správné prostředí. Když se chcete učit, je klíčové, kde to děláte. Učení v chaosu, s rozptýlením v podobě mobilu nebo televize, vám spíš asi nepomůže, ale pozor, znám i výjimky. Třeba já. Ale spíš je lepší mít klid a ten mozek nechat se čistě soustředit na studium. Pokud tedy máte možnost, vytvořte si prostor, který bude určený jen pro učení. Klid, čistý stůl a dobré světlo, to vám pomůže soustředit se.
Další věc, na kterou bych se zaměřila, je rozdělit si materiál na menší části. Nikdo neřekl, že musíte sedět a učit se 4 hodiny v kuse. Udělejte si plán, rozdělte si učení na menší části, které zvládnete mnohem lépe. Například se zaměřte na jednu kapitolu nebo jednu část najednou. A pak si dejte pauzu. Když si dáváte pravidelné přestávky, mozek se lépe soustředí a víc si toho zapamatujete. Takže ano, klidně si dopřejte ten malý šálek kávy, nebo si na pár minut odpočinete. Důležité je se vrátit zpět a pokračovat s čistou hlavou a soustředit se na to.
Víte, co mi hodně pomohlo? Různé metody učení. Ne každý jsme stejný a ne každý si pamatuje informace stejným způsobem. Někteří se lépe učí očima (fotografická paměť je docela fajn), jiní radši poslouchají. Pokud vám něco zůstává v hlavě lépe, když to vidíte, zkuste si dělat barevné poznámky, využívat barevné papírky, nebo já si pořídila i psací tabuli s fixkama. Když máte něco napsané na papíře nebo na tabuli, tak to mnohem lépe zapadne do paměti.
© Panton.cz - Všechna práva vyhrazena. Advance Fitness Theme